מפקדי החטיבה

מפקד החטיבה

משה זליצקי – כרמל

תקופה בתפקיד

11.1947 – 20.5.1948
(
לבנוני – כרמלי)

תפקידים אחרים

  • אלוף פיקוד צפון
  • חבר בועדת החוץ והביטחון של הכנסת

מפקד החטיבה

מרדכי מקלף

תקופה בתפקיד

20.5.1948 – 7.1948

תפקידים אחרים

  • רמטכ"ל

מפקד החטיבה

מקסים כהן

תקופה בתפקיד

7.1948 – 20.8.1948

מפקד החטיבה

צבי גרמן

תקופה בתפקיד

1.12.1948 – 15.9.1949

תפקידים אחרים

  • ראש מטה פיקוד מרכז

מפקד החטיבה

יחזקאל פנט

תקופה בתפקיד

15.9.1949 – 13.1.1950

תפקידים אחרים

  • ראש הג"א

מפקד החטיבה

נחמיה ברוש

תקופה בתפקיד

1.6.1950 – 15.6.1952

תפקידים אחרים

  • דובר צה"ל

מפקד החטיבה

אהרון אבנון

תקופה בתפקיד

תפקידים אחרים

  • מפקד בית הספר לחי"ר
  • ראש מינהל הסגל במטכ"ל

מפקד החטיבה

צבי גרמן

תקופה בתפקיד

10.6.1952 – 22.5.1953

תפקידים אחרים

  • ראש מטה פיקוד מרכז

מפקד החטיבה

חיים בר-לב

תקופה בתפקיד

25.2.1953 – 1.4.1954

תפקידים אחרים

  • רמטכ"ל

מפקד החטיבה

משה נצר

תקופה בתפקיד

10.10.1954 – 11.10.1955

תפקידים אחרים

  • מפקד הנח"ל
  • ראש אגף הנוער והנח"ל
  • יו"ר יד לבנים
  • ראש המועצה האזורית זבולון

מפקד החטיבה

ישעיהו גביש

תקופה בתפקיד

10.10.1954 – 11.10.1955

תפקידים אחרים

  • מפקד הנח"ל
  • ראש אגף הנוער והנח"ל
  • יו"ר יד לבנים
  • ראש המועצה האזורית זבולון

מפקד החטיבה

יובל נאמן

תקופה בתפקיד

10.6.1956 – 1.8.1956

תפקידים אחרים

  • שר האנרגיה והתשתיות
  • שר המדע והפיתוח
  • שר המדע והטכנולוגיה

מפקד החטיבה

צבי זמיר

תקופה בתפקיד

1.8.1956 – 15.11.1958

תפקידים אחרים

  • אלוף פיקוד דרום
  • ראש המוסד

מפקד החטיבה

דן לנר

תקופה בתפקיד

1958 – 1960

תפקידים אחרים

  • אלוף
  • מפקד עוצבת סיני

מפקד החטיבה

יהונתן דותן

תקופה בתפקיד

15.2.1960 – 1.1.1962

תפקידים אחרים

  • מפקד הנח"ל
  • ראש מינהל הסגל במטכ"ל

מפקד החטיבה

רון רם

תקופה בתפקיד

1.1.1962 – 15.5.1963

מפקד החטיבה

חיים אבינועם

תקופה בתפקיד

1.11.1963 – 1.9.1964

תפקידים אחרים

  • קצין חי"ר ראשי
  • מפקד המחוז הצפוני במשטרה

מפקד החטיבה

יונה אפרת

תקופה בתפקיד

1.9.1964 – 24.7.1966

תפקידים אחרים

  • מח"ט גולני
  • אלוף פיקוד מרכז

מפקד החטיבה

יהודה גביש

תקופה בתפקיד

24.7.1966 – 12.5.1968

מפקד החטיבה

עמנואל שקד

תקופה בתפקיד

26.5.1968 – 27.8.1969

תפקידים אחרים

  • קצין חי"ר וצנחנים ראשי

מפקד החטיבה

יעקב אלעזרי

תקופה בתפקיד

27.8.1969 – 15.9.1971

תפקידים אחרים

  • קצין חי"ר וצנחנים ראשי

מפקד החטיבה

יוסף קסטל

תקופה בתפקיד

15.9.1971 – 3.8.1973

תפקידים אחרים

  • מפקד בה"ד 1
  • מושל עזה וצפון סיני
  • ספח צה"ל לחמש מדינות בדרום אמריקה

מפקד החטיבה

אורי שמחוני

תקופה בתפקיד

3.8.1973 – 31.8.1973

תפקידים אחרים

  • קצין חי"ר וצנחנים ראשי
  • ראש מה"ד

מפקד החטיבה

רביד יחזקאל

תקופה בתפקיד

31.8.1973 – 19.7.1974

תפקידים אחרים

  • סמנכ"ל הטלוויזיה הלימודית

מפקד החטיבה

דוד כהן

תקופה בתפקיד

19.7.1974 – 17.1.1975

תפקידים אחרים

  • מפקד אוגדת יהודה

מפקד החטיבה

אליעזר רם

תקופה בתפקיד

12.1974 – 12.1976

תפקידים אחרים

  • מפקד עוצבת אדום

מפקד החטיבה

יצחק זמיר

תקופה בתפקיד

1976 – 1978

מפקד החטיבה

עמוס קוצר

תקופה בתפקיד

1978 – 1980

תפקידים אחרים

  • קצין חי"ר וצנחנים ראשי

מפקד החטיבה

שמואל ארד

תקופה בתפקיד

1980 – 1981

תפקידים אחרים

  • קצין חי"ר וצנחנים ראשי
  • ראש חטיבת המבצעים
  • אלוף פיקוד העורף

מפקד החטיבה

צבי פולג

תקופה בתפקיד

1981 – 1982

תפקידים אחרים

  • מח"ט גולני
  • רמ"ט פיקוד הצפון
  • ראש עריית נתניה

מפקד החטיבה

גבי אופיר

תקופה בתפקיד

1982 – 1984

תפקידים אחרים

  • אלוף פיקוד העורף
  • מנכ"ל רשות שדות התעופה

מפקד החטיבה

עדי אדירי

תקופה בתפקיד

 08/1984-10/1985

מפקד החטיבה

אלישע ילין

תקופה בתפקיד

1986 – 1989

מפקד החטיבה

רפי כפרי

תקופה בתפקיד

1989 – 1993

מפקד החטיבה

גדי אייזנקוט

תקופה בתפקיד

1992 – 1996

תפקידים אחרים

  • רמטכ"ל

מפקד החטיבה

שמואל זכאי

תקופה בתפקיד

1996 – 1997

תפקידים אחרים

  • מפקד אוגדת עזה

מפקד החטיבה

שמואל אביבי

תקופה בתפקיד

1997 – 2000

תפקידים אחרים

  • נספח צה"ל בשוויץ

מפקד החטיבה

משה נידאם

תקופה בתפקיד

3.2000 – 11.2002

מפקד החטיבה

יואלי אור

תקופה בתפקיד

2002 – 2005

מפקד החטיבה

אילן אטיאס

תקופה בתפקיד

2005 – 2008

תפקידים אחרים

  • נספח צה"ל בצרפת

מפקד החטיבה

הושע פרידמן בן-שלום

תקופה בתפקיד

2008 – 2011

תפקידים אחרים

  • קצין מילואים ראשי

מפקד החטיבה

דודי אוברמן

תקופה בתפקיד

2011 – 2014

תפקידים אחרים

  • סגן מפקד אוגדת איו"ש

מפקד החטיבה

פיני יוסף

תקופה בתפקיד

2014 – 9/2018

מפקד החטיבה

ארז אלקבץ

תקופה בתפקיד

המח"ט הנוכחי